Перш ніж зарезервувати місця для відпочинку на одному з гірськолижних курортів, скористайтесь порадами для початківців. Новачку краще всього не купувати нове обладнання, а взяти в оренду. Тоді ви завжди зможете обміняти незручні черевики для катання на більш прийнятний варіант. Більше того, одного разу відвідавши схили гір, ви можете більше не захотіти вставати на лижі. Однак безглуздо витрачені гроші на дороге обмундирування будуть змушувати вас знову і знову займатися улюбленим видом спорту. Щоб цього не сталося, подумайте гарненько про майбутню покупку і зробіть правильний вибір. Дев’ять перерахованих гірськолижних курортів допоможуть зорієнтувати вас у новому світі покритих снігом трас.

 

Буковель, Україна

Траси Буковеля (загальна довжина — 50 км) обладнані сніговими гарматами і захищені від прямих променів сонця. Тутешні схили цікаві не тільки досвідченим лижникам, але і тим, хто тільки встав на лижі. Для останніх на курорті є штатні інструктори. На схилах діють 14 сучасних канатних доріг загальною пропускною здатністю 33 тис. людей в годину. Деякі траси обладнані системами освітлення для вечірнього катання.

Щодня працюють десять пунктів прокату в районі нижніх станцій бугельного та крісельного підйомників, обладнані камерами зберігання, роздягальнями, душовими кабінами, санвузлами і сервісними центрами. Режим роботи: 9:00-17:45, прокат № 1 і 3 з 9:00 до 20:15.

Для малюків на курорті є дитячий майданчик з маленьким «мультиліфтом».

 

Лез-Арк, Франція

Лез-Арк — один з найзнаменитіших французьких курортів в Альпах. Чотири гірські села, названі в залежності від висоти розташування і сполучені між собою, пропонують різного ступеня складності траси. Для новачків краще всього підійдуть схили Арк 1800. Взагалі кажучи, можливості для навчального катання надають всі станції, але, наприклад, траси Арк 2000 часто бувають переповнені. Вважається, що саме в Лез-Арк найменша відстань від готелів до підйомників. Тут є кілька гірськолижних шкіл. Вартість 5 занять по дві години кожне в одній з кращих — 179 EUR.

 

Банско, Болгарія

Банско — це прекрасний гірськолижний курорт, що знаходиться під охороною Всесвітньої спадщини і оточений мальовничими Пиринскими горами. Тут є сучасна система підйомників і багато спусків для початківців. Три зони катання, серед яких Чалін-Валог призначена саме для новачків, надають можливість різного рівня лижникам максимально насолодитися цим видом спорту.

 

Кортіна, Італія

Ви можете навіть не кататися на лижах, а просто милуватися чудовими видами Доломитових Альп, від яких тут захоплює дух. Кортіна — один з найбільш захоплюючих у світі гірськолижних курортів, який став відомим після Зимових Олімпійських ігор. Розкішні, ретельно підготовлені схили для початківців укупі з хорошими інструкторами, які вміють працювати з дітьми, — місцеві особливості. Коли ви втомитеся і нарешті вирішите трохи перепочити, то немає кращого місця на землі, ніж залиті сонцем снігові схили Кортіни.

 

Лех, Австрія

Лех — класичний альпійський курорт. Мальовниче село, хороші готелі та правильні гірськолижні школи, з вільно розмовляючими англійською інструкторами — головні переваги. Місцеві траси призначені для лижників різних рівнів, так що можна сміливо відправлятися відпочивати компанією. Шість днів навчання в школі дорослим обійдуться в 167 EUR, дітям трохи дешевше. Діє система знижок.

 

Кілінгтон, США

Кілінгтон — відмінний курорт, розташований в центральній частині Вермонта. Шість гірських вершин з’єднані між собою зручною системою підйомників. Сьома, під назвою Піко, увійшла до складу не так давно, тому дістатися до неї можна тільки на автобусі. Кататися в Килингтоне може як новачок, так і професіонал. Тут є не тільки чудові схили, але і хороші гірськолижні школи. П’ять уроків по три години кожен з повною екіпіровкою і оплаченим підйомником обійдуться вам у суму близько 409 USD.

 

Сольдеу, Андорра

Сольдеу — один з кращих в Європі гірськолижних курортів для початківців. Тут дві великі зони, створені спеціально для новачків, і чудові інструктори, які чудово володіють англійською. Якщо ви швидко навчаєтесь, і прогрес буде видно неозброєним оком, то місцеві траси трохи більше високого ступеня складності не змусять вас нудьгувати. У Сольдеу завжди гарна погода. Жвава нічне життя і невисокі ціни — інші достоїнства курорту.

 

Венген, Швейцарія

Венген — мальовнича село в Бернських Альпах, з чудовими гірськими пейзажами, і місце проведення змагань по швидкісному спуску. Цей курорт призначений для сімейного відпочинку. Рух транспорту знаходиться під забороною, так що можна буде насолодитися чистим гірським повітрям.

 

Ясна, Словаччина

Ясна — це широкі, добре доглянуті траси, відмінна школа з інструкторами (володіють українським і російським).

 

Рекомендуємо: Новорічні тури — кращі пропозиції туроператорів.